statystyki ruchu Komtech Infrastruktura Sp. z o.o. – Infrastruktura IT dla Biznesu - NetShield NAC w Zarządzie Dróg Miejskich w Warszawie

banner-top-aktualnosci

Komtech Infrastruktura wdrożył w Zarządzie Dróg Miejskich w Warszawie system SnoopWall - innowacyjne, bezagentowe rozwiązanie NAC firmy NetShield.

 

Zarząd Dróg Miejskich jest jednostką budżetową, której głównym zadaniem jest utrzymanie stanu istniejącego dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych, za wyjątkiem dróg ekspresowych i autostrad. Drogami gminnymi zarządzają dzielnice, drogami ekspresowymi zaś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W gestii ZDM znajduje się blisko 800 km dróg, chodniki oraz drogi dla rowerów o powierzchni 5,29 mln m2, 108 tys. opraw oświetleniowych, 711 sygnalizacji świetlnych i 487 obiektów mostowych. Utrzymujemy także Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, Miejski System Informacji oraz Zintegrowany System Zarządzania Ruchem.

 

 

SnoopWall NetShield to bezagentowe urządzenie służące do kontroli dostępu do infrastruktury, badaniu podatności wszystkich elementów tej infrastruktury oraz eliminowaniu zagrożeń takich jak Malware, Ransomware, Phishing  przy wykorzystaniu opatentowanej technologii TLD Blocking.

Zalety rozwiązania SnoopWall NetShield:

- BEZAGENTOWY - nie wymaga instalacji klienta na urządzeniach występujących w sieci, chroni i monitoruje sprzęt, na którym instalacja klienta jest niemożliwa (punkty dostępowe, drukarki, czytniki, terminale, komputery obce, smartfony itp.)

- OPATENTOWANE MECHANIZMY kontroli pozwalają na proste wdrożenie, bez konieczności uruchomienia kosztownego standardu 802.1x. Do poprawnego działania systemu nie jest wymagana zewnętrzna autoryzacja urządzeń, ani za pomocą certyfikatów, ani dodatkowego oprogramowania w formie agentów.

- PROSTA INSTALACJA. Z uwagi na swoją specyfikę działania zapewnia szybkie i nieinwazyjne wdrożenie, a intuicyjny interfejs administracyjny pozwala na minimalizację kosztów związanych z utrzymaniem rozwiązania. W przypadku awarii nie wpływa negatywnie na działanie sieci - co ma miejsce w przypadku większości konkurencyjnych rozwiązań. Jest niezależnym systemem chroniącym i monitorującym sieć.

- RAPORTOWANIE. SnoopWall ma wewnętrzne mechanizmy raportowania, i bardzo rozbudowany log zdarzeń, co w przypadku ewentualnego incydentu pozwala dokładnie i precyzyjnie określić w jaki sposób i kiedy doszło do incydentu, naruszającego polityki bezpieczeństwa.

- AUDYT BLACKBOX. Posiada wewnętrzny mechanizm pozwalający przeprowadzić zaplanowany audyt infrastruktury. Przy wykorzystaniu mechanizmów NAC, możemy przeprowadzać dynamiczny test bezpieczeństwa każdego nowo wykrytego urządzenia w sieci. Wyniki testu zawierają oprócz opisu znalezionej podatności link do bazy CVE, NVD oraz odnośniki do zewnętrznych mediów informacyjnych.

- SKALOWALNOŚĆ. Dostępność szerokiej gamy urządzeń pozwala na dużą elastyczność w realizacji zadań bezpieczeństwa - niezależnie czy chronionych ma być 100 urządzeń czy 5 000, zadania te mogą być realizowane przez rozwiązanie SnoopWall. Dzięki centralnemu zarządzaniu wbudowanemu w każdą platformę Enterprise, implementacja systemu NAC w rozproszonej infrastrukturze staje się przyjemnością a nie wyzwaniem.

- NAJNIŻSZE TCO. Rozwiązania SnoopWall charakteryzują się najniższym kosztem zakupu i utrzymania spośród dostępnych rozwiązań klasy NAC.

Jeśli jesteś zainteresowany możliwością bezpłatnego przetestowania rozwiązania NetShield skontaktuj się z naszą firmą.