statystyki ruchu Komtech Infrastruktura Sp. z o.o. – Infrastruktura IT dla Biznesu - PAM - jak skutecznie zarządzać kontami uprzywilejowanymi?

banner-top-aktualnosci

Najczęstszymi celami ataków hakerów są hasła do kont uprzywilejowanych, dane logowania do kont administratorów domen, konta root oraz konta super-użytkowników.

Wykorzystując podatności na styku urządzeń końcowych i użytkowników, hakerzy szukają możliwości pozyskania i eskalacji uprawnień. Wszystko po to, aby jako zaufany użytkownik uzyskać dostęp do najbardziej wrażliwych i krytycznych danych. Takie działanie jest często nie do wykrycia przez wiele miesięcy.

Jako światowy lider rozwiązań bezpieczeństwa IT nowej generacji Thycotic zapobiega cyberatakom poprzez zabezpieczanie haseł, ochronę urządzeń końcowych i kontrolę dostępu. Thycotic to kompleksowe rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa, które:

  • łączy w sobie najwyższej jakości ochronę kont uprzywilejowanych i haseł ze skutecznym zabezpieczaniem urządzeń końcowych i kontrolą aplikacji Windows i Unix
  • znacznie obniża ryzyko ataków opartych o malware, które wycelowane są w urządzenia końcowe i serwery ograniczając możliwość przejścia hakera poza początkowy punkt wejścia oraz  zapobiegając instalacji narzędzi do zdalnego dostępu (RAT)
  • zapewnia ochronę danych logowania do kont uprzywilejowanych, zapobiegając jednocześnie eskalacji uprawnień poprzez usunięcie lub ograniczenie uprawnień użytkowników biznesowych i administratorów IT, bez wpływu na ich wydajność

Thycotic Secret Server to kompleksowe rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa, pozwalające skutecznie chronić najcenniejsze dane przed cyberatakami, jak i zagrożeniami wewnętrznymi. Rozwiązania Thycotic Secret Server, Privelege Manager, Local Security i Security Analysis chronią uprzywilejowane konta i umożliwiają organizacjom egzekwowanie polityk bezpieczeństwa, zarówno od użytkowników biznesowych, jak i administratorów, a także kontrolują aplikacje, aby zminimalizować zakres ewentualnego ataku bez wpływu na działanie firmy. Rozwiązanie to pomaga unieważnić dotychczasowe nieprawidłowo przypisane uprawnienia administracyjne zwykłych użytkowników, jednocześnie bezproblemowo podnosząc uprawnienia odpowiednim użytkownikom, gdy wymagają tego zaufane aplikacje.
Uzupełniając braki w kontroli uprawnień, rozwiązanie Thycotic zapewnia również kontrole aplikacji. Sprawdza, które z nich mogą być uruchamiane na końcówkach i serwerach, przez co zapobiega przedostawaniu się złośliwego oprogramowania do sieci wewnętrznej. W odróżnieniu od innych rozwiązań bezpieczeństwa klasy enterprise, produkty Thycotic są szybkie we wdrożeniu, proste w obsłudze, łatwo się skalują, a ponadto posiadają bardzo atrakcyjną cenię. Znajdź potwierdzenie u jednej z ponad 7500 firm na całym świecie, w tym przedsiębiorstw z listy Fortune 500, które skorzystały z technologii Thycotic! Więcej na temat rozwiązań Thycotic znajdziesz tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem rozwiązań Thycotic w własnej organizacji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.