statystyki ruchu Komtech Infrastruktura Sp. z o.o. – Infrastruktura IT dla Biznesu - Jak wykryć i zablokować prawdziwy atak phisingowy w 19 minut?

banner-top-aktualnosci

Czy Państwa organizacja potrafi wykryć i zablokować prawdziwy atak phishingowy w 19 minut?

Zapraszam do lektury najnowszego raportu firmy Cofense (tutaj raport Cofense). Pokazuje on bardzo wyraźnie, że problemem związanym z phishingiem nie jest tylko świadomość użytkownika. Pracownicy klienta byli dobrze wykształceni w zakresie phishingu. Jednak atak był wyrafinowany i wielu użytkowników nabrało się. Pokazuje również, że próba zmniejszenia podatności lub zmniejszenia liczby kliknięć nie rozwiąże problemu. Kiedy dochodziło do ograniczenia szkód, najważniejszy był jeden czynnik: "Zgłoszenie pracownika". Widoczność ataku, jaką zapewniły jego działania, była różnicą między firmą znajdującą się na pierwszych stronach gazet a firmą normalną.
Tak więc: Phishing - świadomość nie jest problemem. Widoczność jest! Oczywiście ważna jest również szybkość reakcji. Wyobraźmy sobie przez chwilę, gdyby omawiana firma nie skupiła się na promowaniu raportowania wśród  użytkowników? Wyobraźmy sobie ważny raport ukryty wśród wielu innych mniej szkodliwych wiadomości e-mail?
Jeżeli jesteś zainteresowany pakietem, który zawiera nieograniczoną licencję na przycisk Reporter (Widoczność), automatyczną analizę e-maili i orkiestrację odpowiedzi (Triage) oraz platformę symulacyjną (PhishMe), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..